Aknad
Aknad
Aknad
Aknad

Vastupidavad alumiiniumprofiilidest aknad era- ja büroohoonetele ​

Schüco AWS süsteemide saledatest alumiiniumprofiilidest aknad võimaldavad suuremõõtmelisi klaaspindu kui ka töökindlaid suluseid. Sobivad kasutamiseks eramajades kui ka büroohoonetes. Võimalikud on ka erikujud, tulepüsivus- ja sissemurdmisklassiga tooted.

Milline leiutis lubab inimestel vaadata läbi seinte? Vastuseks on loomulikult aken. Tänu akendele on võimalik see vähene päevavalgus, mida meile Eestis pakutakse kinni püüda, ning meie kodudesse või kontorisse lasta.

Akende üheks suurimaks murekohaks on aga nende soojapidavus. Paljud mäletavad nõukaaegseid puitaknaid, mille vahed tuli talveks vatti täis toppida ning hiljem maalriteibiga kinni kleepida. Tänapäeval selliseid asju õnneks enam ei harrastata ja seepärast peab aken ise äärmiselt soojakindel olema. Üks parimaid lahendusi on alumiiniumist aknaprofiilid ning seda tänu integreeritud külmakatkestussüsteemile.

Meie INTEXGLASis spetsialiseerume akendele, mis on valmistatud Schüco kvaliteetsetest alumiiniumprofiilidest. Schüco on aastal 1951 sündinud ettevõte, mis toodab profiile akende, uste ja fassaadide jaoks. Aastal 2018 töötas ettevõttes üle maailma 5400 inimest ja nad on üks juhtivaid metallist aknaprofiilide tootjaid Euroopas. Esimesed alumiiniumist aknad hakkasid levima juba 20. sajand alguses, kuid laiemasse kasutusse jõudsid alles pärast teist maailmasõda.

Alumiiniumist aken ei ole mitte ainult kordades vastupidavam ilmastikule ja keskkonnale, kui puidust või plastikust aken, vaid ka paljude arvates palju kaunim lahendus, kui seda on näiteks PVC, sest metallist aknaraame on võimalik üpris hõlpsalt oma nägemuse järgi viimistleda. Alumiiniumist aknaprofiilid vajavad võrreldes teiste materjalidega oluliselt vähem hooldamist. Aknad, mille profiilid on tehtud alumiiniumist, on väga keskkonnasäästlikud, sest umbes 95% kogu kasutatavast materjalist on taaskasutatav. Osad Schüco aknad on lausa nii säästlikud, et kogu alumiinium on taaskasutatav ilma, et metalli omadused või kvaliteet kuidagi kahaneks. Schüco tootekataloogist leiab ka aknaprofiile, mis vastavad passiivmaja nõuetele. Vajadusel on võimalik aknad teha tule-, varga- või suisa kuulikindlaks.

Oma akendele hangime klaasid vaid kodumaiste ettevõtete käest. INTEXGLASi töötajad on kõik omal alal tegutsenud juba pea kümme aastat ning seetõttu oleme ehitanud nii standardsemaid kui vähem standardsemaid lahendusi. Üldiselt võime aga öelda, et kõik meie lahendused erinevad üksteisest veidi, sest kõik ehitised on erinevad ning meie töös ei ole võimalik harrastada nö sama vitsaga löömist